Šilališkiai gali konsultuotis pas urologą G. Poluchin

????????????????????????????????????

Urologas – tai gydytojas, kuris gydo vyrų ir moterų šlapimo sistemą bei vyrų lytinius organus. Jų gydomi organai būna inkstai, antinksčiai, šlapimtakiai, šlapimo pūslė, šlaplė, sėklidės, sėklidžių prielipai, sėkliniai latakai, sėklinės pūslelės, prostata ir penis. Šlapimo ir lytinė sistemos yra susijusios, todėl vienos sutrikimai gali paveikti ir kitą.

Kadangi tai gali būti susiję su daugybe klinikinių problemų, urologai turi turėti ir vidaus organų medicinos, pediatrijos, ginekologijos bei kitų žinių. Urologija yra klasifikuojama kaip chirurgijos šaka.

Dažniausios jų gydomos ligos: gerybinė prostatos hiperplazija, arba padidėjusi prostata, šlapimo sistemos vėžys (pvz. inkstų, šlapimo pūslės, prostatos, sėklidžių), vyrų ir moterų nevaisingumas, tarpinis cistitas, inkstų akmenys, šlapimo nelaikymas, prostatitas, lytinė disfunkcija (erekcijos disfunkcija), šlapimo sistemos infekcijos.

Dažniausios moterų ligos yra šlapimo pūslės uždegimas, šlapimo trakto uždegimas ar šlapimo trakto infekcija.

Pagrindinė vyrų, besikreipiančių į urologą, nusiskundimų priežastis – įvairios su prostata susijusios ligos. Kiekvienas vyras rizikuoja susirgti prostatos ligomis, pagrindinė šių ligų  priežastis yra senstant atsirandantys hormonų pokyčiai, ypač vyriško hormono testosterono kiekio organizme kitimas, sąlygojantis tokių ligų kaip lėtinis prostatitas, prostatos hiperplazija, prostatos vėžys atsiradimą.

Urologas apžiūri pacientą, skiria echoskopiją, šlapimo tyrimą. Esant reikalui atliekami papildomi tyrimai. Jei yra būtinybė, gydytojo ir paciento suderintu laiku planuojamas chirurginis gydymas.

VšĮ Šilalės rajono ligoninės Ambulatoriniame-konsultaciniame skyriuje (Vytauto Didžiojo g.19, Šilalė) pacientus, besiskundžiančius aukščiau išvardintais sveikatos sutrikimais, kasdien nuo 900 iki 1430 val. konsultuoja gyd. urologas Grigorij Poluchin.

Pacientai su šeimos gydytojo siuntimu priimami ir iš kitų rajonų. Registratūros telefonas – (8 449) 74 340.

VšĮ Šilalės rajono ligoninės administracija