Šilalės rajono jaunųjų istorikų žinių turnyre – pusšimtis dalyvių

Praėjusį penktadienį vykęs Šilalės rajono jaunųjų istorikų žinių turnyras sulaukė net 10 komandų iš įvairių rajono mokyklų. Dalyviams teko įveikti pusšimtį užduočių, susijusių su Lietuvos istorija ir Šilalės kraštu.

Turnyre sulaukta daug svečių, kurie atvyko pasveikinti žaidėjų. Tai – TS-LKD Šilalės skyriaus pirmininkas Jonas Gudauskas, Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, Šilalės rajono savivaldybės narės Teresė Ūksienė ir Loreta Kalnikaitė.

Turnyrą sudarė keturi turai. Žaidėjams teko pasukti galvas ir atsakyti į įvairius, vaizdinius, muzikinius klausimus ir klausimus apie Šilalės kraštą, pavyzdžiui, kelintas vaikas šeimoje gimė Stasys Girėnas, kiek kalbų mokėjo Kazimieras Jaunius, kas įrengė Sietuvos kūlgrindą ir pan. Klausimus jauniesiems istorikams virtuliai uždavė LR Seimo nariai Stasys Šedbaras ir Paulius Saudargas, buvusi Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė, politologas Laurynas Kasčiūnas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė, TS-LKD Jaunimo bendruomenės pirmininkė Aistė Gedvilienė, dainininkas Andrius Rimiškis.

Surinkusi 38 balus iš 45 galimų, turnyrą laimėjo Obelyno pagrindinė mokykla (mokytojas Mindaugas Armonas). Su 35 balais antrojoje vietoje liko Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija (mokytojas Bijūnas Paulius), o trečiąją poziciją su 32 balais užėmė Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija (mokytoja Regina Kelpšienė). Prizinių vietų laimėtojams atiteko LR Seimo nario Stasio Šedbaro įsteigtas pagrindinis prizas – kelionė į Vilnių ir įdomios ekskursijos po sostinę.

Turnyrą organizavusi Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šilalės skyriaus Jaunimo bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems mokiniams, mokytojams ir svečiams.

TS-LKD Šilalės skyriaus Jaunimo bendruomenės inf. ir nuotr.

1 2 3 9