Saugokitės varveklių ar sniego nuošliaužų

Prašome gyventojų būti atidiems ir saugotis ant pastatų stogų susiformavusių varveklių ar sniego nuošliaužų, kurioms krintant galima patirti sunkią traumą.

Taip pat pastatų savininkus raginame pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu, pašalinant grėsmę keliančius varveklius ar sniego sankaupas.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl iškritusio didelio sniego kiekio bei susidarančių ypatingai didelių apkrovų pastatų stogams, gali kilti ir pavojus stogo konstrukcijoms.

Jeigu plokščius stogus privalu valyti, nes jie įlūžta greičiau, tai ant šlaitinio stogo esančios sniego sankaupos gali netikėtai šliuožti žemyn ir pridaryti žalos greta pastato esančiam turtui, o kartais ir sužaloti  pro šalį einančius žmones ar gyvūnus.

Purus sniegas tokio pavojaus kaip šlapias nekelia, tačiau didelis sniego kiekis ant stogo jau yra ženklas, kad nebegalima delsti. Svarbu pastebėti sniego tekstūrą ir atsižvelgti į oro temperatūrą. Orui atšilus, sniegas gali pradėti po truputį tirpti ir tokiu atveju sniego sankaupos gerokai pasunkėja.

Nenuvalytas sniegas linkęs į save sugerti drėgmę bei kitus kritulius, todėl derėtų atkreipti dėmesį ne tik į šylantį orą, bet ir numatomus kritulius.

Nevalytas sniegas tirpdamas gali ne tik deformuoti stogo konstrukciją, bet ir pradėti skverbtis pro mažus įplyšimus į pastato vidų ir pridaryti papildomos žalos gyventojams.

Saugokime save ir aplinkinius!