Pradeda galioti KET reikalavimai

Tauragės apskrities policijos nuotr.

Pareigūnai primena, kad nuo lapkričio pradžios pradeda galioti Kelių eismo taisyklių sezoniniai reikalavimai:

– nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d.lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu;

– nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.Jei dar nepakeitėte padangų, pats metas suskubti.

Atminkite, kad tinkamos padangos ne tik padeda išvengti baudos ir techninės apžiūros anuliavimo, bet ir užtikrina saugumą kelyje. Labai svarbu, kad padangos atitiktų keliamus reikalavimus, t. y. padangų protektoriaus rašto gylis būtų ne mažesnis kaip 3,0 mm.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad tamsiu paros metu, važiavimo ir eismo sąlygas sunkina lietus, rūkas, šlapdriba bei slidi kelio danga, todėl labai svarbu, kad tinkamai veiktų transporto priemonės stabdžiai, stiklo valytuvai, būtų sureguliuotos žibintų šviesos.

Prašome vairuotojų atsakingai elgtis kelyje – pasirinkti saugų greitį, gerai įvertinti eismo sąlygas ir kelio dangą.

Ilgėjant vakarams nepamirškite užsidėti atšvaito!