Pasitarimas su socialiniais darbuotojais

Per kovo mėnesį vykusius Šilalės rajono savivaldybės tarybos narių susitikimus su seniūnijų gyventojais ne kartą buvo pabrėžta, kad socialinė situacija kaimuose išlieka kebli. Kovo 21 dieną Tarybos posėdžių salėje rinkosi rajono seniūnijų seniūnai, socialiniai darbuotojai. Pasitarime dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Danguolė Račkauskienė, Vaiko teisių apsaugos vyriausioji specialistė Jolanta Kvietkauskienė.

Rajono vadovai trumpai apžvelgė praėjusius susitikimus seniūnijose bei juose iškeltas socialines problemas.

D. Račkauskienė priminė darbuotojams apie pasikeitusį Šilalės rajono gyventojų telkimo visuomenei naudingai veiklai atlikti tvarkos aprašą. Pagal patikslintą tvarkos aprašą, visuomenei naudinga veikla bus laikomi ir švietėjiški užsiėmimai, pavyzdžiui, dalyvavimas susitikimuose su anoniminių alkoholikų grupės atstovais.

Kita naujiena – nuo šių metų pradžios pasikeitė gyvenamosios vietos deklaravimo tvarka. Dabar gyventojai, kurie savo gyvenamąją vietą deklaravo savivaldybėje be tikslaus adreso, iki liepos 1 d. privalės deklaruoti savo faktinę gyvenamąją vietą, t.y. nurodyti tikslų gyvenamosios vietos adresą. Savo būstų neturintiems ir jį nuomojantiems asmenims pakaks deklaruojantis savivaldybėje ar seniūnijoje pateikti sudarytą būsto nuomos ar panaudos sutartį. Jeigu minėti gyventojai iki nurodytos datos savo gyvenamosios vietos nedeklaruos, jie bus išbraukti iš savivaldybės apskaitos, o tai gali sukelti nepatogumų.

Anksčiau į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą galėjo būti įtraukiami visi gyventojai, neturintys savo būsto. Nuo šiol į šią apskaitą ribotam laikotarpiui galės būti įtraukiami tik benamiai (6 mėnesių laikotarpiui), taip pat asmenys, palikę vaikų globos namus ar šeimyną (6 mėnesių laikotarpiui), atliekantys bausmę pataisos įstaigose ar laikomi tardymo izoliatoriuose (visą buvimo šiose įstaigose laikotarpį) bei tie, kurie teismo sprendimu gydomi specializuotuose psichikos sveikatos įstaigose (šių priemonių taikymo laikotarpį).

Svarbu tai, kad asmenys, kurie nedeklaruos savo faktinės gyvenamosios vietos arba nepratęs gyvenamosios vietos neturinčių asmenų galiojančio termino, negalės gauti tų paslaugų, kurias suteikia privalomas  gyvenamosios vietos deklaravimas, pvz., minėti asmenys praras prioritetus registruojant vaiką į darželius, negalės registruoti automobilio savo vardu, neteks teisės į socialines išmokas ir t.t.

Inga Jonušauskaitė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus specialistė