Nuolat vėluojantys sumokėti PVM Šilalės rajono verslininkai gaus VMI priminimus

Laiku deklaruoti ir sumokėti PVM dažnai vėluoja apie 200 Tauragės apskrities mokesčių mokėtojų. Iš viso „nedrausmingų“ yra apie 600, kurie šiemet bent kartą laiku į šalies biudžetą nesumokėjo PVM.

Tauragės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Tauragės AVMI) primena, jog liepos 25 dieną baigiasi Pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) deklaracijų pateikimo terminas. Iki šios dienos pagal šiuo metu galiojančias PVM įstatymo nuostatas PVM mokėtojai turi ne tik pateikti PVM deklaracijas, bet ir į biudžetą sumokėti mokestinio laikotarpio mokėtiną PVM.

„Priminimai pasieks ne tik tuos, kurie ne kartą yra vėlavę mokėti deklaruotą PVM, bet ir tuos mokesčių mokėtojus, kurie užmiršta laiku pateikti PVM deklaracijas“,– pasakoja Tauragės AVMI viršininkė Laimutė Mačernienė, ragindama nelaukti priminimo, o deklaraciją pateikti ir PVM sumokėti iki liepos 25 dienos, nes to nepadarius laiku, už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami delspinigiai.

Tauragės AVMI primena, kad piktybiškai nedeklaruojantiems ir nemokantiems mokesčių gali būti taikoma administracinė atsakomybė – už kreditorių reikalavimų tenkinimo eilės ir tvarkos pažeidimus bauda nuo 1,4 tūkst. iki 3 tūkst. eurų.

„Mokesčių inspekcija padeda sąžiningam verslui, o piktybiškai nesilaikantiems susitarimų ar išsisukinėjantiems nuo mokesčių mokėjimo taikome įvairias priemones: nuo pačių švelniausių – priminimų, pokalbių – iki griežtų“,- teigia Tauragės AVMI viršininkė, primindama, kad pasinaudodami VMI viešai publikuojamais sąrašais verslininkai gali patikrinti, kaip jų partneriai moka mokesčius, ar neturi nepriemokų. Sąrašai skelbiami ir nuolat atnaujinami VMI interneto svetainėje, adresu: www.vmi.lt/cms/asmenys-laiku-vykdantys-mokestinius-isipareigojimus-/-turintys-mokestine-nepriemoka.

Taip pat VMI tinklapyje skelbiamas ir sąrašas didžiausių skolininkų, kurie nesumokėjo pagal paskutinę PVM deklaraciją (2016-06-27) deklaruotų mokesčių. Sąrašą galima rasti nuorodoje: www.vmi.lt/cms/sarasas-didziausiu-skolininku-kurie-nesumokejo-pagal-paskutine-pvm-deklaracija-deklaruotu-mokesciu.

Tauragės AVMI primena, kad visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.