Kaltinėniškiai džiaugiasi nauju stadionu

Pavasarišką gegužės 2 dienos rytą Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje vyko rekonstruoto mokyklos stadiono atidarymo šventė. Šilalės rajono savivaldybė įgyvendino projektą „Bendruomeninės infrastruktūros ir gyvenamosios aplinkos gerinimas Šilalės rajone“, viena projekto veiklų – gimnazijos aikštyno pritaikymas bendruomenės poreikiams Kaltinėnuose. Iš viso sporto aikštyno atnaujinimo darbams buvo skirta 325 685,96 Eur. Dalis lėšų buvo gauta iš Europos Sąjungos (274 127,89 Eur) ir iš valstybės biudžeto (27 255,97 Eur). Iš savivaldybės biudžeto buvo skirta 24 302,10 Eur.

Renginio vedėja, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Bagdonienė, renginio pradžioje pasakojo apie tai, kad 2014 metais gimnazijos teritorijoje atidaryta universali sporto aikštelė niekada nebūna tuščia. Todėl tikimasi, kad ir naujas stadionas taps sporto traukos centru ir čia lankysis ne tik moksleiviai, bet ir suaugusieji. E. Bagdonienė linkėjo, kad čia vyrautų draugiška atmosfera, o sportas padėtų kurti vieningą ir nuoširdžią bendruomenę.

Stadionas buvo įrengtas 1967 metais ir nuo to laiko nebuvo nė karto atnaujintas. Pasibaigus rekonstrukcijos darbams, įrengta futbolo, krepšinio aikštelės, gumine danga padengti bėgimo takai, šuolio į tolį bei rutulio stūmimo sektoriai.

Pasveikinti mokyklos bendruomenės atvyko Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, mero pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, Seimo nariai Stasys Šedbaras ir Vytautas Juozapaitis, stadiono rekonstrukcijos darbus vykdžiusios įmonės „Kvėdarsta“ valdybos pirmininkas Stasys Navardauskas. Sveikinimo žodį tarė Kaltinėnų seniūnas Antanas Bartašius bei Kaltinėnų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Kornelijus Andrijauskas. Šilalės dekanato dekanas ir Kaltinėnų parapijos klebonas Narsutis Petrikas pašventino atnaujintą stadioną ir linkėjo moksleiviams gerų rezultatų.

Gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas dėkojo visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo. Jis pasidžiaugė, kad gimnazija išugdė daug sportininkų ir senajame stadione, tačiau atnaujintas aikštynas paskatins jaunimą aktyviai leisti laisvalaikį ir siekti aukštų rezultatų įvairiose sporto šakose.

J. Gudauskas įteikė padėkas gimnazijos mokytojams. Už jaunosios kartos ugdymą, pasiektus sportinius laimėjimus, išugdytus jaunuosius sportininkus meras įteikė padėkos raštus gimnazijos kūno kultūros mokytojui metodininkui Severinui Čėsnai, pradinių klasių mokytojai metodininkei Augenijai Višinskienei ir kūno kultūros vyr. mokytojui Linui Kumžai.

Simbolinę rekonstruoto stadiono atidarymo juostą perkirpo gimnazijos direktorius V. Andrejauskas, meras J. Gudauskas, UAB „Kvėdarsta“ valdybos pirmininkas S. Navardauskas bei Seimo narys S. Šedbaras. Gimnazijos mokinių vardu kalbėjo gimnazijos mokinių prezidentė Aušra Vitaitė.

Vėliau vyko lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybos, kuriose rungėsi rajono gimnazijų ir pagrindinių mokyklų lengvaatlečių komandos.

Inga Jonušauskaitė,
Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė

DSC-2200-(800x534)-25716 DSC-2255-(800x528)-25718 DSC-2383-(800x520)-25720 DSC-2453-(800x518)-25723