Įvyko Lietuvos Respublikos 10-ojo konstitucijos egzamino I-asis etapas

Kaip ir kasmet, Lietuvos Respublikos Konstitucijos žinių patikrinimas vyko miestų ir rajonų savivaldybėse, kur Konstitucijos egzaminą laikė Lietuvos piliečiai, tarp kurių bus teisinį išsilavinimą turintieji ar teisę studijuojantieji. Šiais metais buvo laikomas jubiliejinį 10-asis Konstitucijos egzaminas.

Šilalės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigose vykusio Konstitucijos egzamine 2016 m. dalyvavusiųjų skaičius:

Eil.Nr.

Ugdymo įstaigos pavadinimas

Dalyvių skaičius

1. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija 34
2. Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija 26
3. Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija 43
4. Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija 23
5. Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio 79
6. Šilalės r. Upynos Stasio Girėno mokykla 19
7. Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija 31
8. Šilalės r. Obelyno pagrindinė mokykla 39
9. Šilalės r. Pajūralio pagrindinė mokykla 15
10. Šilalės r. Žadeikių pagrindinė mokykla   8
Iš viso 317

Konstitucijos egzamino pirmasis etapas Šilalės rajono savivaldybėje įvyko  2016 m. rugsėjo 27 dieną, antradienį, 12 valandą. Sveikinimo žodį tarė ir sėkmės linkėjo Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė.

Pirmojo etapo dalyvė ir nugalėtoja Alvyda Urbonienė egzaminui buvo labai gerai pasirengusi, nes teisingai atsakė net į 29 užduoties klausimus, todėl ji turės teisę dalyvauti antrajame Konstitucijos egzamino etape bei varžytis dėl pagrindinio apdovanojimo. Alvyda Urbonienė Konstitucijos egzaminą laikė jau trečiąjį kartą. Kiek žinoma, Lietuvos Respublikos 10-ojo Konstitucijos egzaminą rugsėjo 27 d. nuo 12 val. internetu taip pat laikė ne vienas Šilalės rajono savivaldybės gyventojas.

Šilalės rajono savivaldybėje vykusio Lietuvos Respublikos 10-ojo Konstitucijos egzamino užduotis tikrino Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbų tikrinimo komisija: komisijos pirmininkė Silva Paulikienė – Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja, nariai Rytis Aušra – Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyriausiasis specialistas ir Dijana Baltutienė – Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.

Primename, kad antrasis egzamino etapas vyks spalio 11 dieną, antradienį, 12 valandą. Nugalėtojais taps teisingausiai arba be klaidų į klausimus atsakę dalyviai. Laimėtojų apdovanojimai vyks spalio 26 d. Prezidentūroje (laimėtojų kelionės išlaidos viešuoju transportu bus padengtos).

 Silva Paulikienė
Konstitucijos egzamino Šilalės rajono savivaldybėje koordinatorė,
komisijos pirmininkė