Erasmus+ projekto narių viešnagė Lenkijoje

Balandžio 10-16 dienomis įvyko ketvirtasis tarptautinio Erasmus+ projekto  „Riding The Rainbow To A Better Future“ partnerių susitikimas Tarnogrod mieste Lenkijoje. Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos grupė – viena iš dalyvių, aktyviai dalyvaujančių projekto veiklose. Tarnogrod miesto progimnazijos bendruomenė visą savaitę  kvietė dalyvauti įvairiose projekto renginiuose, kurių metu buvo tobulinami pedagoginiai, vadybiniai, kultūriniai ir socialiniai įgūdžiai, tobulinami bendravimo užsienio kalbomis gebėjimai.

Viešnagės metu susipažinta su Tarnogrod progimnazijos mokinių ugdymo aktualijomis, dalyvauta fizikos, chemijos, anglų k. ir dailės pamokose, kurių metu mokyklos mokytojai ir mokiniai dalijosi grupinio darbo, projektų organizavimo pamokų metu ir netradicinėje aplinkoje patirtimi. Lankydamiesi istorinėse Tarnogrod miesto ir jo prieigų vietose gėrėjomės bendruomenės gebėjimu kaupti ir saugoti senąsias tradicijas, etninį ir kultūrinį paveldą – Zwierzynec etnografiniame muziejuje įsitikinome, kokie panašūs esame su lenkais savo kultūrine praeitimi ne tik mes, lietuviai, bet daug sąlyčio taškų su savo etnografiniu paveldu turi ir kiti vykdomo projekto parneriai – italai, graikai, rumunai, estai bei turkai. Pasijutome panašūs ir kita patirtimi: mokyklos mokinių pasiūlytas užsiėmimas „Senų kartų žaidimai“ įtikino, kad daugelyje pasaulio šalių vaikams buvo žinomi ir žaidžiami tokie patys laisvalaikio žaidimai net prieš 30-40 metų, tad visi kartu šokinėjome „Gumą“, žaidėme „Klasę“, „Varlę“ , prisiminėme daugelį kitų aktyviųjų žaidimų.

Malonių įspūdžių patyrėme susitikimo su menų terapijos specialiste: jos siūlomų veiklų tikslas buvo išmokyti mus pažinti savo kūno kalbą, naudojant įvairius aktorinio meno metodus atkleisti lyderiavimo, darbo grupėje gebėjimus, mokytis susikoncentruoti atliekant nelengvas užduotis, sutelkti grupės narius atsakingam darbui. Meno terapijos metodai padėjo „susikalbėti“ ir nemokančius bendrauti užsienio kalba – ne veltui sakoma, kad menas – viso pasaulio žmonių kalba.

Mūsų viešnagę Lenkijoje vainikavo ekskursija po Liubliną: su didinga šio istorinio miesto praeitimi supažindino Tarnogrod mokyklos mokiniai, puikiai pasiruošę tą dieną „padirbėti“ mūsų ekskursijos gidais. Malonus projekto parnerių bendravimas, draugiška aplinka ir lenkų svetingumas lydėjo mus visos kelionės metu, tačiau jai pasibaigus, išsiskyrėme neilgam – rudenį mūsų laukia penktasis susitikimas nuostabiame Sicilijos mieste Katanijoje.

 

Santa Jakienė,

Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, projekto dalyvė

erasmus logo received_10207772741849057 (1)