Ekstremalių situacijų komisija: pagrindinė posėdžio tema – pavasarinės žolės deginimas

Balandžio 12 dieną rinkosi Šilalės rajono ekstremalių situacijų komisija. Posėdyje dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, Administracijos direktorius ir komisijos pirmininkas Raimundas Vaitiekus, direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, Savivaldybės vyriausiasis specialistas civilinei saugai Martynas Remeikis, Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Gintautas Ačas, Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Evaldas Lazdauskas, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilalės rajono agentūros vedėjas Antanas Leščiauskas, UAB „Šilalės vandenys“ direktorius Edmundas Auškalnis, UAB „Šilalės šilumos tinklai“ direktorius Algirdas Šniepis, Šilalės kelių tarnybos viršininkas Jonas Dambrauskas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šilalės skyriaus viršininkas Antanas Bliūdžius, Šilalės rajono policijos komisariato viršininkas  Rolandas Kudijanovas, Viešosios policijos skyriaus viršininkas Zigmantas Grabauskas, Šilalės rajono seniūnijų seniūnai. Pagrindinė posėdžio tema – pavasarinės žolės deginimas.

 

G. Ačas susirinkusiems pateikė informaciją apie per 5 metus Šilalės rajone kilusius gaisrus. 2012 metais kilo 22 gaisrai, 2013 m. – 21, 2014 m. – 19, 2015 m. – 9, o šiais metais ugnis liepsnojo jau 5 kartus (4 kartus ugniagesiai gesino degančias pievas). Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas informavo posėdžio dalyvius, kad gaisrininkai, užgesinę tyčia padegtą pievą, gali nustatyti žemės ploto koordinates ir kreiptis į Nacionalinę mokėjimų agentūra, kuri turi teisę taikyti sankcijas žemės savininkui. Vis dėlto, pasak E. Lazdausko, gaisrų rajone mažėja. Lyginant Šilalės rajoną su kitais Tauragės regiono rajonais, čia gaisrų kyla mažiausiai.

Taip pat nuspręsta rajono gyventojams paruošti išsamią medžio šakų ir kitų atliekų deginimo atmintinę, kuri bus skelbiama vietinėje spaudoje, seniūnijose. Tikimasi, kad gyventojai, žinodami apie atliekų deginimo tvarką ir gresiančias baudas, atsakingai elgsis su ugnimi.

A. Leščiauskas patarė rekomenduoti gyventojams biologiškai skaidžias atliekas kompostuoti, o ne deginti – taip daroma mažesnė žala gamtai. Taip pat pareigūnas pateikė informaciją apie padangomis, buitinėmis ir statybinėmis atliekomis užterštas įvairias rajono teritorijas (Upynoje, Sauslaukyje, Jucaičiuose, Kirniuose, Bijotuose, Pūtvėje). A. Leščiauskas informavo, kad šios vietos yra stebimos, o išaiškinti pažeidėjai privalės sumokėti baudas.

Posėdžio pabaigoje buvo kalbama apie ugniagesių mašinų privažiavimų prie vandens telkinių būklę seniūnijose.

Ką reikia žinoti apie žolės ir kitų žaliųjų atliekų deginimą.

 

Inga Jonušauskaitė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė