Ar galima pačiam tinkuoti namų sienas?

Dekoratyvinis tinkas skirtas ne tik laiptams ar jūsų namų išorės puošybai. Dekoratyvinį tinką profesionalai ir žmonės, kurie patys remontuoja savo namus, renkasi kaip neįprastą namų dekoravimo priemonę. Šiuo metu tinko pasirinkimas toks platus, kad kiekvienas ieškantis išradingumo nesunkiai ras tai, ko jam reikia. Dekoratyvinis tinkas kartais vadinamas grubiu tinku, nes padengus paviršius tampa šiurkštesnis. Kadangi jis yra grubus, tinkavimo sluoksnis turėtų būti storesnis tuo pačiu metu. Storesnis tinkas garantuoja geresnę garso izoliaciją, kartu sulaikant pastate daugiau šilumos.

Kaip išsirinkti tinką?

Tinkavimo skiedinys yra skystos konsistencijos, dėl to lengvai atpažįstamas. Taip pat skirtingų gamintojų plokštės turi skirtingus skysčius, todėl ieškodami įvertinkite, ko jums reikia ir kas padės tinkamai padengti paviršių. Visų pirma, prieš dengiant dekoratyvinį tinką reikia išlyginti paprasčiausias sienas. Kadangi dažniausiai pasirenkamas paprastas tinkas yra baltas, reikėtų pasirūpinti, kad pasirinktas dekoratyvinis tinkas nebūtų per tamsus ar per šviesus. Tokiu atveju gali būti labai sunku tiesiog uždengti dangą ant dekoratyvinio tinko. Pagalvokite, koks tinkas geriausiai atitinka jūsų dekoravimo poreikius.

Ar galima pačiam atlikti tinkavimo darbus?

Tinką padengti ant sienų nėra labai sunku, tačiau šis darbas reikalauja susikaupimo ir kruopštumo, dėl to kartais žmonės linkę samdyti profesionalus, kurie nori atlikti darbą už jus, kad būtų galima išgauti geriausią variantą. Žinoma, jų paslaugos kainuoja, todėl daugelis žmonių prideda pliusų ir minusų, kad apsispręsti būtų lengviau. Kad dekoratyvinis tinkas atrodytų gerai, rekomenduojame darbus atlikti lėtai ir atsargiai. Daugelis žmonių klaidingai mano, kad tinkuoti taip pat lengva, kaip ir dažyti. Tačiau tai nėra visiškai tiesa, nes dažymo metu paviršių labai dažome, kad išlaikytume jo estetiką, o tinkavimo metu taip pat užtikriname, kad paviršius būtų apsaugotas nuo nepalankių aplinkos veiksnių. 

Tinkama paieška ir geriausias pasirinkimas, kaip tai padaryti?

Jei nenorite, kad tinkavimo darbas būtų labai komplikuotas – reikia pasirinkti kokybišką tinką, kuris puikiai atlieka taip, kaip numatyta. Kadangi šiuo metu galima įsigyti įvairių tinkų, daugelis žmonių turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses, padedančias apsispręsti, kuris pasirinkimas yra geriausias, siūlome apsilankyti Baumit sprendimai.

Pravartu pirmiausia nustatyti, kiek galite investuoti. Internete galite lengvai ir patogiai palyginti kainoraščius ir nuspręsti, kiek galite investuoti. Nebūtinai brangus tinkas yra geras. Svarbiausia yra palyginti ir pamatyti privalumus ir trūkumus. Nepamirškite, kad ieškant prekės reikėtų pasikonsultuoti su profesionalu, kuris įvertinęs Jūsų poreikius gali pasakyti, kuris produktas yra geriausias, o kuris tiks konkrečiai Jūsų namams.