Akcijoje „Mokykis ir konkuruok“ dalyvavę jaunuoliai žino – mokytis niekada nevėlu!

Prasidėjus naujiems mokslo metams Tauragės teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centruose vyko akcija „Mokykis ir konkuruok“. Visą rugsėjo mėnesį neturinčiam profesijos jaunimui organizuoti 26 profesinio informavimo ir orientavimo užsiėmimai, 183 asmenims suteikta informacija apie galimybes įgyti kvalifikaciją ar specialybę profesinėse bei aukštojo mokslo įstaigose.

Jaunuoliai iš arčiau susipažino su paklausiomis profesijomis, mokymosi įstaigomis bei darbdaviais. Renginiuose pristatytos profesinio mokymosi galimybės Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje, Tauragės profesinio rengimo centre. Šilalės Jaunimo darbo centro klientams organizuotas profesinio orientavimo išvažiuojamasis renginys į Telšių regioninio profesinio mokymo centrą.  UAB „Gyvenimo veidrodis“ grožio mokymo centro atstovės išsamiai supažindino su manikiūrininko, pedikiūrininko bei plataus profilio kirpėjo darbu. Jaunuoliai, neturintys pagrindinio ar vidurinio išsilavinimo, buvo skatinami jį įgyti pagal suaugusiųjų mokymo programą A.Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje ir Šilalės suaugusiųjų mokymo centre. Susitikimuose su jaunimu aktyviai dalyvavo darbdaviai. Organizuotas pažintinis vizitas į UAB „Meta“. Čia tiesiogiai darbo vietoje pristatyta paklausi metalo apdirbėjo profesija. Jurbarko Jaunimo darbo centre individualios įmonės savininkė papasakojo apie savo verslo pradžią prekybos srityje bei pardavėjo, vadybininko profesijas.

Įgyvendinant Jaunimo garantijų iniciatyvą ypač didelis dėmesys skiriamas tiems jaunuoliams, kurie neturi jokių kompetencijų, nedirba ir nesimoko.  Organizuotas renginių ciklas paskatino neapsisprendusius jaunuolius toliau mokytis ir  įgyti  darbo rinkoje paklausių profesijų. Išsamiau susipažinę su galimybėmis, 53 jaunuoliai nusprendė sugrįžti į švietimo sistemą.  ir pradėjo mokytis auštojoje, profesinėje ar bendrojo lavinimo mokyklose, rinkosi įgyti automobilių mechaniko, padavėjo barmeno, techninės priežiūros verslo darbuotojo, suvirintojo, higieninės kosmetikos kosmetiko, kirpėjo profesijas, studijuoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pasieniečių mokykloje.