Pažink, atrask ir keliauk!

Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus 2019/2020 metais finansavimui parengė ir Lietuvosmkultūros tarybai pateikė 4 projektines paraiškas, visos finansuotos. Projektai susiję su naujausiomis technologijomis ir inovatyvumu, kraštotyrininko Vlado Statkevičiaus rankraščių išsaugojimu (knygos leidyba) bei restauravimu. Norime Jus supažindinti plačiau su dviem muziejaus projektais.

Vienas iš pirmųjų projektų, kuris tęsiasi jau antrus metus (tęstinis projektas) ir buvo antrą kartą finansuotas, tai „Virtualus Šilalės gidas: kultūra ir istorija“. Virtualus gidas susideda iš 360 laipsnių panoraminių nuotraukų, kurių viena dalis yra ant žemės, kita iš oro. Šių nuotraukų pagalba galime aplankyti žymiausius Šilalės krašto objektus, tokius kaip Dionizo Poškos Baublių muziejus, Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią, Kaltinėnų dvasingumo parką ir Tautos prisikėlimo kryžių, „užlipti“ ant piliakalnių: Rubinavo, Medvėgalio, Pagrybio bei pamatyti kitus Šilalės krašto lankytinus objektus, kurių turime tikrai nemažai. Šiuo metu gidas talpina 15 panoraminių nuotraukų iš oro ir 36 panoramines nuotraukas ant žemės. Virtualų Šilalės karšto gidą galite aplankyti ir būdami namie, adresu https://www.gidas360.lt/hmd/silalemuseum/custom/. Tikimės, kad projektas
sudomins ne tik mūsų kraštiečius, bet ir svečius iš kitų šalių, kadangi projekto aprašai pateikiami anglų ir vokiečių kalbomis. Projekto įgyvendinimas truko nuo balandžio iki spalio mėnesio.

Kitas iš finansuotų projektų, tai „Nori pažinti ir atrasti? Keliauk!“. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu buvo įsigytos interaktyvios grindys, kurios talpina apie 40 interaktyvių užsiėmimų ir žaidimų skirtų vaikams. Interaktyvios grindys pasižymi nemenku skaičiumi savybių, kuriomis vaikai/mokiniai naudojasi formuodami požiūrį, mokydamiesi bei tobulindami savo žinias ir įgūdžius. Interaktyvių grindų naudojimas suteikia galimybę mokytis žaidžiant. Darbas su interaktyviomis grindimis yra priedas teikiant informaciją iš skirtingų media šaltinių. Tai daugiafunkcinė mokomoji priemonė, kuri pajungia didelę dalį mokinių veiklų: suvokiamąsias, intelektines ir motorines. Šalia visų šių užsiėmimų buvo sukurta ir edukacinė programa „Šilalės krašto piliakalnių slėpiniai“, kurios metu vaikai/mokiniai turės galimybę susipažinti su Šilalės krašto piliakalniais.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis nuo vasario iki lapkričio mėnesio.

Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus įgyvendinamas projektus siekia padidinti paslaugų įvairovę, prieinamumą ir kokybę bei laukia visų smalsių, norinčių pažinti ar prisiminti Šilalės krašto istoriją bei norintys kitaip keliauti po Šilalės kraštą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą