Jaunimas kuriantis pokyčius šiuolaikinėmis priemonėmis

„Europos solidarumo korpusas“ organizacijoms suteikia galimybę kurti ir gavus finansavimą įgyvendinti projektus – įveiklinti iš užsienio atvykstančius jaunus žmones – savanorius, praktikantus, darbuotojus. 18–30 metų amžiaus jaunimui programa suteikia galimybę savanoriauti, atlikti praktiką ar dirbti užsienyje. Taip pat – susibūrus į grupes įgyvendinti vietos bendruomenei reikšmingus projektus.

Būtent pastarąja galimybe pasinaudojo netgi dvi jaunimo grupės kilusios iš Šilalės. Viena iš jų – tinklalaidės „Pokalbiai su (ne)jaunimu“ iniciatyvinė grupė.

Šios tinklalaidės (angl. podcast) ištakos yra Šilalėje. Projekto idėja gimė Eurodesk Lietuva vykdomos kampanijos „Dalinkis vasara“ metu, kai Šilalėje buvo organizuojamas tradicinis Šilalės „Apskritojo stalo“ pokalbių renginys „Pokalbiai su (ne)jaunimu“. Renginio iniciatorei Faustai Sragauskaitei spontaniškai sugalvojus įrašyti laidą, prasidėjo iššūkių kupinas projekto vystymo kelias.

Nors tinklalaidės kūrimas prasidėjo nuo savo santaupų investavimo į mėgėjišką įrangą, būtent žiemos pabaigoje paskelbtas solidarumo projektų paraiškų teikimas leido profesionaliau žvelgti į visą šią iniciatyvą. Tačiau Europos solidarumo projektas yra ne vien apie finansavimą. Jis yra ir apie pokyčius visuomenėje inicijuojamus jaunimo. Tad solidarumo projekto paraiškos pildymas padėjo taip pat ir išsigryninti ir stipriau įtvirtinti vystoms iniciatyvos idėją – visa yra orientuota į motyvuotą, bet mažiau galimybių turintį jaunimą.

Solidarumo projektas sukuria galimybę tobulėti ir pačiai iniciatyvinei grupei. Nors iki tol iniciatyvinė komanda buvo tik du žmonės – Kristupas Grigalavičius (vaizdo ir garso režisierius) bei laidų vedėja Fausta Sragauskaitė, projektas leido praplėsti komandos gretas. Prie komandos prisijungė Ieva Špečkauskaitė, kuri įamžina renginių akimirkas bei tobulina save vizualų kūrime, Audrė Jokubauskytė, kuri išbando save taip pat laidų vedime, Neda Šimkūnaitė padeda ties viešinimu bei komunikacija, o Gabrielius Ulanovas – ties laidų montavimu. Įgyti nauji įgūdžiai bus įrašyti „Youthpass“ pažymėjime, kuris gali ateityje padėti stojimo į mokymosi įstaigą metu ar įsidarbinant.

Tinklalaidė yra nemokamas ir efektyvus būdas pažinti pasaulį. Keliaujant namo, sportuojant ar dirbant daug kūrybiškumo ir susikaupimo nereikalaujančius darbus galima klausytis laidų įvairiausiomis temomis. „Pokalbiai su (ne)jaunimu“ – tai tinklalaidė apie jaunimo galimybes Lietuvoje ir pasaulyje, jauno žmogaus gyvenimą ir problemas. Iki šios dienos yra išleisti jau 27 tinklalaidės epizodai ir tai dar ne pabaiga! Laidose gali išgirsti apie tokias jaunimo galimybes kaip Erasmus+ jaunimo mainus, savanorystę užsienyje, Au Pair programą bei praplėsti savo požiūrį pradedant nuo tokių temų kaip mąstysenos svarba norint gyvent nepriklausomą finansinį gyvenimą iki paauglės nėštukės istorijos. Šiuo metu „Pokalbiai su (ne)jaunimu“ laidas galima išgirsti per „Spotify“, „Podbean“ ir „Youtube“ (čia galima daugelį iš jų ir pamatyti). Kadangi šiuo metu tinklalaidės iniciatorė Fausta atlieka 10 mėnesių savanorystę jaunimo centre Prancūzijoje taip pat pagal Europos solidarumo korpuso programą, ateityje bus galima išvysti ir jos nuotykius bei patirtis šiame kanale.

Daugiau informacijos apie Europos solidarumo korpusą bei paraiškų teikimo terminus galima sužinoti internetinėje svetainėje www.solidarumokorpusas.lt.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą