Sulaikyti lašišų brakonieriai

Rugsėjo 7 d. prasidėjo aplinkosauginė akcija „Lašiša“. Jos tikslas – užtikrinti lašišų ir šlakių migracijos kelių ir neršto apsaugą. Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai organizuos reidus ir budės šių žuvų migracijos ir neršto vietose, stabdys ir tikrins transporto priemones. Aplinkosaugos pareigūnams talkins neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, policijos bei Valstybės sienos apsaugos tarnybų darbuotojai.

Šilalės rajono agentūros pareigūnai š.m. rugsėjo 14 d. vakare vykdė planinį akcijos reidą prie Jūros upės. Tamsoje pastebėjo prie upės einančius du vyriškius. Vienas pareigūnas paslapčiomis ,,palydėjo” juos iki upės. Naktiniai iškylautojai apie 21.30 val. sėdo į valtį ir, šviesdami prožektoriais, patraukė žemyn upe. Įtariant kad gali brakonieriauti elektros žūklės aparatu, buvo nuspręsta padidinti pajėgas ir pasikviesti Tauragės rajono agentūros pareigūną. Po dviejų valandų laukimo aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai Lileikėnų kaime sulaukė naktinių iškylautojų, sulaikant teko ir sušlapti, nes brakonieriai bandė išvengti atsakomybės. Piliečiai M.P. ir J.M. valtyje turėjo du žeberklus, du savadarbius prožektorius, akumuliatorių. Už neteisėtai nužudytą margąjį upėtakį ir lyną pažeidėjų laukia atsakomybė pagal LR ATPK 87 str. 3 d. (bauda nuo 115 Eur iki 289 Eur su įrankių konfiskavimu) bei atlyginti žuvų ištekliams padarytą 224 Eur žalą.

Aplinkosaugininkai primena, kad galima tik tam tikru laiku ir tam tikruose upių ruožuose leidžiama žvejoti ne mažesnes nei 65 cm ilgio lašišas ar šlakius, įsigijus žvejo mėgėjo kortelę. Per vieną žvejybą galima sugauti tik vieną iš šių žuvų. Sugavus lašišą ar šlakį, reikia nuplėšti pažymėtą žvejo mėgėjo kortelės dalį, ir tokia kortelė jau nebegalioja. Be to, per 10 dienų privaloma el. paštu info@am.lt arba faksu, ar per ALIS, jeigu žvejo mėgėjo kortelė buvo įsigyta per šią sistemą, pateikti ataskaitą – nurodyti žvejybos datą, upės atkarpą, sugautos žuvies svorį, ilgį ir kt. duomenis. Gabenant sugautą lašišą ar šlakį privaloma turėti jų teisėtą įsigijimą patvirtinantį dokumentą – žvejo mėgėjo kortelę lašišų ir šlakių žvejybai. Prekiauti sužvejotomis lašišomis ar šlakiais draudžiama.

Žvejoti lašišas ar šlakius galima tik tam tikru laiku ir tam tikruose upių ruožuose. Nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. draudžiama žvejoti be žvejo mėgėjo kortelių ar neturint nemokamos žvejybos teisės Mėgėjų žvejybos vidaus vandens telkiniuose taisyklių 3 priede nurodytuose upių ruožuose.

Už lašišos ar šlakio neteisėtą sugavimą gresia administracinė atsakomybė – bauda nuo 231 iki 579 eurų ir pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas. Be to, pažeidėjas turi atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Už vieną neteisėtai sugautą lašišą ar šlakį teks sumokėti daugiau kaip 630 eurų. Jeigu ši žuvis neteisėtai bus sugauta ichtiologiniame draustinyje ar rezervate, reikės sumokėti trigubai – daugiau kaip 1900 eurų.

Akcija „Lašiša“ vyks iki lapkričio 20 d. Pastebėję brakonieriavimo atvejus, gyventojai ir žvejai kviečiami nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Informacija: Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas

6 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą