Augalų apsaugos produktais prekiavęs įmonės savininkas mokesčių mokėti nepanoro, jo laukia teismas

Augalų apsaugos produktais prekiaujančios įmonės savininkui – nemalonumai dėl galimo mokesčių valstybei vengimo. Įmonės vadovui pateikti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir mokesčių vengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, o į valstybės biudžetą nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 57 tūkst. eurų. Ikiteisminį tyrimą organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūra, jį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

Šilalės rajone įsikūrusi įmonė vertėsi augalų apsaugos priemonių, pašarų, trąšų, grūdinių kultūrų bei kitų žemės ūkio prekių prekyba tiek fizinėje parduotuvėje, tiek Kelmės rajono ir Plungės rajono turgavietėse.

Įtariama, kad įmonės vadovas, galimai siekdamas išvengti privalomų mokesčių valstybei, įmonės apskaitą galėjo tvarkyti apgaulingai, neįtraukdamas dalies gautų pajamų už parduotas prekes. Įtariama, kad tiek parduotuvėje, tiek turgavietėse ir pirkėjų gautos pajamos už parduotas prekes nebuvo įformintos reikiamais dokumentais – kasos aparato kvitais, pinigų priėmimo kvitais, kasos pajamų orderiais, PVM sąskaitomis faktūromis, mokėjimo pavedimais ir kt. Skaičiuojama, kad per 2018-2020 metus bendrovė galėjo gauti beveik 200 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad 4 darbuotojams darbo užmokestis galimai buvo mokamas vokelyje. Pareigūnai suskaičiavo, kad neoficialių atlyginimų suma gali siekti beveik 17 tūkst. eurų.

Bendra nesumokėtų pridėtinės vertės (PVM), pelno, gyventojų pajamų mokesčių ir valstybinio socialinio draudimo įmokų suma siekia beveik 57 tūkst. eurų.

Atliekant kratas įmonės patalpose buvo rasta ir paimta 184 vnt. įvairių rūšių augalų apaugos produktų pakuočių, paženklintų etiketėmis rusų, lenkų, angų kalbomis bei etiketėmis nepaženklintų pakuočių. Jų vertė rinkoje gali siekti per 25 tūkst. eurų.

Lietuvos augalų apsaugos asociacija, įvertinusi paimtus augalų apsaugos produktus, pateikė išvadą, kad rasti produktai ir mišiniai neatitinka klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo reikalavimų, didžioji produktų dalis – Lietuvoje neregistruoti augalų apsaugos produktai, dalies iš jų veikliosios medžiagos neįrašytos į ES leidžiamų naudoti veikliųjų medžiagų sąrašą, todėl tokie augalų apsaugos produktai negali būti legaliai tiekiami Lietuvos rinkai ir naudojami augalų apsaugoje. Paimti neregistruoti augalų apsaugos produktai, dalyvaujant Augalininkystės tarnybos specialistams, buvo perduoti sunaikinimui atliekas tvarkančiai įmonei.

Įtariamasis iš dalies pripažino savo kaltę, tačiau byla, ikiteisminiam tyrimui vadovavusiai Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorei surašius kaltinamąjį aktą, perduota teismui. Laikinai buvo apribota įtariamojo nuosavybės teisė turtui, kurio vertė siekia per 106 tūkst. eurų. Nuosavybės teisės taip pat apribotos ir įmonei.

Už mokesčių vengimą valstybės institucijoms teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Apgaulingas apskaitos tvarkymas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą