Būk verslus – įgyvendink savo svajonę

Tauragės teritorinė darbo birža skatindama iniciatyvumą ir ugdydama jaunų asmenų verslumą, organizavo 3 dienų savarankiško užimtumo skatinimo kursus Tauragės, Jurbarko bei Šilalės jaunimui.

Tauragės skyriaus vyr. specialistė Toma Vaičienė ir Klientų aptarnavimo departamento vyr. specialistė Jurgita Petraitienė Tauragės ir Jurbarko renginių dalyvius supažindino su savarankiško užimtumo priemone, įvardijo pagrindinius reikalavimus paramos gavėjams, aptarė dažniausiai pasitaikančias paraiškų pildymo klaidas. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šilalės skyriaus Registro skyriaus vedėja R. Betingienė jaunuolius informavo apie SODROS privalomomis įmokomis savarankiškai dirbantiems asmenims.

Versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialistas  Andrius Laucius pristatė Tauragės rajono savivaldybės paramą jaunam verslui, teikiamas konsultacijas verslo pradžios, idėjų įgyvendinimo ir verslo plano kūrimo klausimais. Tauragės jaunimo darbo centre taip pat apsilankė MB „Auksės VAU“ įkūrėja Auksė Preikšaitytė, kuri šiemet gavo finansinę darbo biržos paramą verslo pradžiai ir atidarė vyrų ir moterų kirpyklą. Auksė kalbėjo, kad įgijusi darbo patirties įvairiuose grožio salonuose, vis svajodavo apie nuosavą grožio verslą, todėl pasinaudojusi savarankiško užimtumo rėmimo priemone, įgyvendino savo idėją. Verslininkė dalyviams pakomentavo ir su kokiais iššūkiais ir trukdžiais teko susidurti pradedant verslą.

Šilalės jaunuoliai taip pat supažindinti su savarankiško užimtumo rėmimo priemone bei verslo organizavimo formomis. UAB „Kristalina“ darbuotoja – buhalterė Dovilė Bagdonaitė pristatė visų verslo formų trūkumus ir pliusus, bei pirmuosius žingsnius nuo kurių prasideda verslo kūrimas.

Į susitikimą  atvyko ir jaunoji verslininkė MB „Medaus magija“ įkūrėja Vilma Žygaitienė. Susirinkusiems jaunuoliams ji papasakojo apie savo karjeros kelią, kaip jai kilo mintis pradėti verslą ir kaip sekasi jį toliau vystyti.

Jurbarko Jaunimo darbo centre lankėsi praėjusiais metais sėkmingai savarankiško užimtumo rėmimo priemone pasinaudojęs renginių organizatorius ir vedėjas Ramūnas Siniauskas. Būsimus jaunuosius verslininkus, jis ragino drąsiai įgyvendinti savo idėjas, dalino daugybę patarimų. Siūlė kreiptis jeigu reikės pagalbos, rekomendavo pasinaudoti Jurbarko verslo paramos fondo teikiamomis paslaugomis, INVEGOS garantijomis.

Dažnas jaunuolis svajoja imtis verslo, bet  nesiryžta, nes nežino nuo ko pradėti, tačiau pabaigus verslumo skatinimo kursus, jau keletas jaunuolių pasidalino tolimesniais planais pasinaudoti jaunimui skiriama savarankiško užimtumo rėmimo parama ir sėkmingai plėtoti verslą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą