Pristatyta informacija apie saulės energijos teikiamą naudą ir šilumos siurblių efektyvumą

Kitąmet vėl bus skelbiamas kvietimas teikti paraiškas saulės elektrinių ir šilumos siurblių įsirengimui. Būtent apie tai kalbėta šiandien, rugsėjo 13 d., Šilalės rajono savivaldybėje vykusio susitikimo su energetikos ekspertais iš UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ metu. Jame dalyvavo bei saulės energijos teikiama nauda, šilumos siurbliais ir jų efektyvumu domėjosi Administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius, Investicijų ir statybų skyriaus specialistai, seniūnijų seniūnai.

Pirmiausia susitikimo dalyviams plačiau papasakota apie saulės elektrines. Kaip teigė svečiai, saulės elektrinių išgaunama ekologiška elektros energija – kryptis, kurią renkasi vis daugiau atsakingų ir sutaupyti norinčių gyventojų visame pasaulyje. Gaminant saulės energiją, prisidedama prie švaresnės aplinkos kūrimo, vidutiniškai 3 kartus sumažinamos elektros išlaidos, nereikia mokėti už saulės elektrinės sugeneruotą ir iškart sunaudotą elektros energiją. Saulės elektrinės metinė gamyba priklauso nuo saulės spinduliuotės kiekio vietovėje, saulės elektrinės modulių orientacijos ir pasvirimo kampo, šešėliavimo ir įrangos techninių parametrų. Kalbėdami apie paramą, ekspertai informavo, kad ją gauti galės vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų arba sodo namų savininkai, įsirengiantys iki 10 kilovatų galios saulės elektrines, kuriomis gaminama elektros energija bus naudojama namų ūkio poreikiams. Keliami ir tam tikri reikalavimai: įranga turi būti nauja (nenaudota), atitikti Europos Sąjungos keliamus reikalavimus, inventoriui turi būti suteikta 5 metų produkto garantija, saulės moduliams – 10 metų garantija ir 25 metų 80 procentų efektyvumo garantija. Įdiegti saulės elektrinę privaloma per 9 mėnesius nuo kvietimo pabaigos. Numatyta kompensacija – 323 Eur/1 kW.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie šilumos siurblių tipus. Plačiau aptartas oras-vanduo tipas. Ekspertai teigė, kad tai įrenginiai, kurie lauko oro šilumos energiją perduoda patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui per šilumokaitį. Aptartas ir jų veikimo principas: šilumos siurblys naudoja freoną, kuris veikiamas aplinkos temperatūros pradeda garuoti ir virsta dujomis, kompresorius suslegia dujas, kurios dėl aukšto slėgio įkaista, o pagaminta šiluma keliauja į šildymo sistemą. Šiluma taip pat paruošia ir karštą vandenį. Paraiškas šiai priemonei gauti gali teikti asmenys, nuosavybės teise valdantys pastatą, kurio baigtumas įregistruotas bent prieš 5 metus, ir asmenys, planuojantys keisti seną neefektyvų biomasės katilą į 5 efektyvumo klasės naują biomasės katilą arba šilumos siurblį.

Minėtas paraiškas bus galima teikti nuo 2020 m. sausio 2 d. iki vasario 2 d.

Rūta Janavičiūtė
Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą