Specialiųjų tyrimų tarnybos vizitas Šilalėje

Praėjusių metų lapkričio mėnesį Šilalės rajono savivaldybė organizavo vaizdo klipų konkursą „Mūsų kova prieš korupciją“, kuriame dalyvavo net 11 komandų. Darbo grupė, įvertinusi gautus filmukus, nugalėtojais išrinko Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos komandą: Eimantą Petriką (4Gd klasė), Justiną Čiarą (4Gd klasė), Beną Miliūną (4Ga klasė), Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos komandą: Ūlą Račkauskaitę (5b klasė), Vytarą Ugarinką (5b klasė), Samantą Rimkutę (5b klasė) ir Šilalės rajono Pajūralio pagrindinės mokyklos komandą: Emilijų Zakarą (9 klasė), Kristiną Karpytę (10 klasė), Brigitą Breiterytę (9 klasė).

Sausio 17 d. kartu su Savivaldybės meru Jonu Gudausku ir Savivaldybės antikorupcijos komisijos nariu Martynu Remeikiu pasveikinti nugalėtojų atvyko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio (toliau – STT) viršininkas Leonas Barišauskas ir jo pavaduotoja Egidija Nargėlienė. Vizitas prasidėjo nuo apsilankymo Pajūralio pagrindinėje mokykloje, kur nugalėtojai trumpai pristatė savo kurtą vaizdo filmuką, vėliau vykta į progimnaziją ir gimnaziją. Nugalėtojams įteikti Savivaldybės įsteigti prizai – planšetiniai kompiuteriai, ir STT dovanos – belaidės garso kolonėlės, puodeliai ir kt. Sveikinant kūrybingus mokinius, trumpai kalbėta apie korupciją ir jos žalą, vaikams linkėta būti pilietiškais ir sąžiningais, elgtis taip, kaip norėtų, kad kiti elgtųsi su jais. Padėkota ir pedagogams, paskatinusiems mokinius dalyvauti šiame konkurse. Plačiau apie STT veiklą, korupciją Lietuvoje ir pasaulyje, įvairius statistinius duomenis pasakota Simono Gaudėšiaus gimnazijos dvyliktokams.

Po paskaitos svečiai lankėsi Savivaldybėje, kur susitiko su Savivaldybės vadovais ir skyrių vedėjais. Pasitarimo metu kalbėta apie viešuosius pirkimus, skelbiamus konkursus, Savivaldybės potvarkius, įsakymus ir Tarybos sprendimus bei jų vertinimą antikorupciniu požiūriu, diskutuota kitais aktualiais klausimais. L. Barišauskas pažymėjo, jog svarbiausia, kad kiekvienas darbuotojas nepamirštų vadovautis sąžiningumo, atsakingumo, skaidrumo ir kt. principais.

Susitikimo pabaigoje svečiams įteiktos Šilalės kraštą reprezentuojančios dovanos – knyga „Šilalės rajono piliakalniai“ ir kalendorius su žymiausiais rajono objektais.

Rūta Janavičiūtė

Komunikacijų ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai


PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą