Rekuperatorių rūšys: kurį pasirinkti?

Renkantis rekuperatorių visada siūlome tartis su specialistais, kadangi šiuo metu įrangos pasiūla yra labai plati ir tik smulkmeniškas jos vertinimas bei parametrų analizė gali padėti Jums rasti tai, ko ieškote ir kas geriausiai tinka Jūsų namams. 

Su rekuperatoriais detaliau susipažinti galite https://www.namams24.lt/mitsubishi-rekuperatoriai. Vienas esminių aspektų renkantis yra jų tipai. Nors tai nėra vienintelis niuansas, kurį reikia įvertinti, tačiau dažniausiai pradedama būtent nuo to, o paskui yra vertinamos kitos įrangos techninės charakteristikos.

Plokšteliniai rekuperatoriai

Plokštelinių rekuperatorių veikimo principas yra gana paprastas. Iš patalpos yra ištraukiamas oras, kuris pačioje įrangoje praeina per filtrą, galiausiai, patenka į šilumokaitį, kuriame paliekama šiluma ir oras pašalinamas į lauką. Tuo pačiu metu pro kitą filtrą oras iš lauko patenka į šilumokaitį, pašildo orą bei galiausiai perduoda jį į patalpas. Taip ne tik išvalomas oras, tačiau taip pat ir išsaugoma šiluma. Ne veltui yra skaičiuojama, kad rekuperatoriai gali padėti sumažinti net 50 procentų šilumos išgavimo išlaidų naujos statybos būstuose.

Svarbu, kad įranga ne tik sulaiko šilumą, tačiau ir valo orą, išsaugo drėgmę, kurios optimalus procentinis kiekis patalpose turi siekti nuo 40 iki 60 procentų. Tai yra komforto garantija, galiausiai, sveikatai puoselėti reikalinga sąlyga.

Rotaciniai rekuperatoriai

Kitas dažnai dėmesio sulaukiantis rekuperatorius tipas yra rotaciniai. Jie vertinami dėl to, kad per labai didelius šalčius neužšąla, taip pat, jiems nereikia paimamo oro šildytuvo. Svarbus šios įrangos privalumas yra tai, kad ji ne tik šildo orą, tačiau taip pat ir drėkina jį.  Dažnai tenka girdėti, kad rotaciniai yra ypač geras pasirinkimas Lietuvos klimato sąlygose. Taip pat šiai įrangai nėra reikalingas kondensato nuvedimas, tad montavimas yra greitesnis ir pigesnis. Montavimo darbais gali pasirūpinti Namams24 specialistais, kurie ir prekiauja įranga.

Rinkitės kokybę

Kad ir kurio tipo oro rekuperatorius bus pasirenkamas – svarbiausia sąlyga yra pirkti iš tų, kurie jais prekiauja legaliai ir teikia garantijas. Galėsite būti ramus, kad įranga bus geros kokybės, taip pat, kad ji ne tik tarnaus daug metų, tačiau ir eksploatacijos metu patenkins poreikį gyventi jaukiuose, šiltuose ir svarbiausia – švariuose namuose. To reikia ir komfortui, ir sveikatai. Nepamirškite, kad montavimo darbus taip pat reikia palikti specialistams, kurie teikia garantijas ir taip dažniausiai nuramina dėl paslaugų kokybės. Gera, kai įranga tarnauja daug metų ir nekelia jokių problemų.