Pajūryje duotas startas karinio miestelio statyboms

Šiandien Pajūrio miestelyje, kur šiuo metu yra dislokuotas Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, iškilmingai pradėtos karinio miestelio statybos. Simbolinės laiko kapsulės įkasimo ceremonija pažymėta naujojo karinio miestelio statybų pradžia.

Kapsulę su laišku ateities kartoms į būsimo miestelio pamatą Pajūryje įkasė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus ir „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė. 

Numatomas bataliono dydžio karinio miestelio Pajūryje plotas – beveik 9,5 hektaro. Šalia modulinės stovyklos bus pastatyti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas, sporto patalpos ir aikštės. Miestelyje bus statoma ir techninės paskirties pastatų: sandėlių, garažų, bus degalinė, plovykla, pastogė technikai. Taip pat bus įrengtos rikiuotės bei technikos aikštės, automobilių statymo vietos, tarp kurių ir specialiai pritaikytos elektromobiliams bei žmonėms su negalia.

„Džiaugiuosi, kad nuo pat pradžių teko prisidėti prie artilerijos bataliono įsteigimo Pajūrio miestelyje. Nors ir buvo skeptikų ir bandymų trukdyti kurtis batalionui, tuomet dar dirbant meru su komanda darėme viską, kad būtent Šilalės krašte įsikurtų naujas karinis dalinys. Turėjome aiškų tikslą pritraukti vieną didžiausių ir ilgalaikių investicijų bei sukurti naujų darbo vietų, o taip pat viziją, jog čia būtų ruošiami kariai – mūsų šalies gynėjai“, – sakė kapsulės įkasimo ceremonijoje pakviestas dalyvauti LR Seimo narys, buvęs Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas.

Iš viso Krašto apsaugos ministerijos yra suplanavusi Lietuvoje pastatyti tris tokius karinius miestelius. Tai yra strateginis ministerijos projektas. Juo siekiama didinti Lietuvos kovinius pajėgumus, užtikrinti fizinę infrastruktūrą Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų nuolatiniam dislokavimui, stiprinti gynybą ir atgrasymą. Beje, tai pirmas kartas, kai  projektas krašto apsaugos sistemoje vykdomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu.

Karinio miestelio statybos yra bene didžiausia investicija ir Šilalės krašte, kuri prisideda naujų darbo vietų kūrimo, ekonominės naudos, skatina kitas investicijas.

www.silalesnaujienos.lt inf.