Nacionalinis diktantas Šilalės rajono savivaldybėje

Vasario 27 dieną Šilalėje, kaip ir visur, kur gyvena lietuvių, buvo galima rašyti diktantą ir dalyvauti konkurse siekiant laimėti raštingiausio suaugusiojo, moksleivio ir užsienio lietuvio titulą. Šiais metais atskirose kategorijose varžėsi moksleiviai, suaugusieji, užsienio lietuviai ir įmonių darbuotojai. Rašyti diktantą duris atvėrė Obelyno pagrindinė, Upynos Stasio Girėno mokyklos, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus, Laukuvos Norberto Vėliaus, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija, Jomantų, Upynos, Pajūrio, Šiauduvos Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialai ir Savivaldybės administracija.

Iš viso rajone dėl raštingiausiojo titulo varžėsi 102 asmenys, iš jų 36 suaugusieji. Gausiausio dalyvių skaičiaus sulaukta Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje – čia diktantą rašė 22 mokiniai. Dalyvavusiųjų amžius nuo gimusių 1936 metais iki 2005 metų gimimo.

Konkurso dalyviai rašė per LRT radiją žurnalisto Pauliaus Širono skaitytą prozininkės Danutės Kalinauskaitės specialiai Nacionaliniam diktantui parašytą tekstą „Sugrįžimas“.

Džiaugėmės dalyvių gausa, nekantriai laukiame rezultatų, tikėdamiesi, kad mūsų rajono atstovai, kaip ir pernai, pateks į antrąjį Nacionalinio diktanto konkurso etapą.

Kitąmet rašysime jubiliejinį – 10-tąjį – diktantą. Ruoškimės ir dalyvaukime.

Nuoširdžiai dėkojame minėtų švietimo įstaigų vadovams ir mokytojams, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracijai ir jos filialų darbuotojams, padėjusiems organizuoti Nacionalinio diktanto pirmąjį etapą.

Nacionalinio diktanto pirmo turo organizavimo Šilalės rajono savivaldybėje darbo grupė