Mokyklinio spektaklio „Kalėdų stebuklas“ premjera Laukuvoje

Pasitinkant šventes, prieš Kalėdas  Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos teatro studijos artistai  pakvietė į spektaklį-pasaką „Kalėdų stebuklas“. Pilnoje žiūrovų Laukuvos kultūros namų salėje įvyko tikras stebuklas. Nešvysčiojo mobiliųjų telefonų švieselės- visi susikaupę stebėjo gėrio išbandymo kelionę. Pasakos sumanytoja bei režisierė pirmokėlių mokytoja Giedrė Kairienė ir visa kūrybinė grupė labai stengėsi, kad spektaklis žiūrovams būtų tikra atgaiva. Seną, visiems gerai žinomą istoriją, kaip šaltą žiemos vakarą pikta pamotė savo podukrą išsiuntė į mišką snieguolių, kūrybiškai interpretavo, kad ir maži, ir dideli pajustų šventinę nuotaiką. 

Didžiausia spektaklio sėkmė –  gausus aktorių būrys, nuo ikimokyklinuko iki abituriento. Režisierė profesionaliai sugebėjo atverti netikėčiausius talentus. Daugeliui jaunųjų aktorių tai buvo visiškai nauja patirtis, sėkminga…

Pasakos nesistengta sušiuolaikinti, kaip šiandien madinga daryti. Graži klasikinė ir šiuolaikinė muzika, šokių choreografija ir įspūdingi sceniniai kostiumai kviečia į praeitį. Bet pati papasakota istorija labai aktuali, reikšminga žiūrovui – nebijoti prisiimti atsakomybės net už nelabai gražius savo poelgius. O tikroji Kalėdų prasmė –  atlaidumas ir susitaikymas.

Po spektaklio publika savo susižavėjimą išreiškė audringais plojimais. Gimnazijos direktorius Stasys Baubkus ir direktoriaus pavaduotoja Asta Racevičienė sveikino pasakos idėjos autorę ir premjeros dalyvius, įteikė gėlių, apdovanojo saldumynais. Mokytoja Giedrė Kairienė džiaugėsi galėdama pasidalinti savo patirtimi organizuojant vaikų popamokinę kūrybinę veiklą, dėkojo visiems už pagalbą ir galimybę  mokiniams vaidinti tikroje scenoje.

Žiūrovai: „Džiaugiamės tokiais projektais – naujais vėjais!“ „Į Laukuvą atėjo šventė!“ „Sugrįžo mokyklinis teatras!“ „Rekomenduojame spektaklį pažiūrėti!“

                                                                                                                                           Aurelija Bitinienė, mokytoja