Erasmus+ „Essential Life Skills“ susitikimas Graikijoje

Dariaus ir Girėno progimnazijos mokytojų Linetos Dargienės, Aušros Paulikaitės bei mokinių Urtės Rimkutės, Agnės Aurilaitės ir Roko Jakšto komanda, vykdydama Erasmus+ projektą „Essential Life Skills“, sausio 8-14 dienomis dalyvavo tarptautiniame susitikime Graikijoje, Volos mieste. Projekto susitikimo tikslas – sveikas gyvenimo būdas, sveikos mitybos įtaka jauno žmogaus gyvenime.

Graikijos Volos mieste esanti mokykla nėra didelė, joje mokosi apie 300 mokinių, dirba 18 mokytojų. Mokykla yra labai aktyvi Erasmus+ projektų vykdytoja. Šiuo metu jie dalyvauja net penkiuose tarptautiniuose projektuose! Patyrusi mokytojų komanda nuoširdžiai nustebino tuo, kad visi kalbinti įvairių dalykų mokytojai puikiai kalba angliškai, ne vienas jų yra dalyvavęs keletą mėnesių Erasmus+ stažuotėse užsienyje.

Susitikimo metu mokiniai išklausė paskaitą „Paklausk dietologo“, kurios metu ne tik turėjo galimybę užduoti klausimus dietologui, tačiau ir patys aktyviai dalyvauti kuriant savo sveikos mitybos planą. Praktiškai įgyvendino įgytas žinias gaminant įvairius sveikus patiekalus. Tai buvo tikras iššūkis, nes kartu su juos priėmusiais mokiniais jų namuose turėjo pagaminti ir sukurti išsamų aprašymą, pristatymą to patiekalo, kurį gamino.  Kitą dieną savo pagamintais patiekalais mokiniai vaišino visus projekto dalyvius. Buvo skanu! Vėliau susitikimo dalyviai išvyko į alyvuogių muziejų, alyvuogių spaudimo fabriką. Įsitikinome, kad ypač grynas alyvuogių aliejus yra labai kokybiškas, be galo skanus ir sveikas. Apsilankydami įvairiuose muziejuose aiškinomės, kaip mitybos įpročiai keitėsi per amžius, kas išliko, o kas pakito maisto gamybos procese. Mokytojų komanda turėjo keletą užsiėmimų, kurių metu aptarė būsimą  susitikimą Lietuvoje, kuris vyks šių metų balandžio mėnesį.

Susitikimas Graikijoje, Volos mieste, praėjo turiningai, mokiniai ne tik įgijo bendravimo anglų kalba įgūdžių, bet ir išbandė save pristatant komandos darbą, sužinojo iš profesionalų apie sveiką mitybą, praturtino istorijos, etnografijos žinias, praplėtė kultūrinį akiratį.

Projekto koordinatorė Lineta Dargienė

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą